Nowe mieszkania Zielona Góra

Dlaczego warto mieszkać w Zielonej Górze?

Szukasz miejsca, w którym będziesz mógł zrelaksować się i wypocząć po pracowitym dniu? Cenisz sobie spokój, ale i wygodę? Zielona Góra to idealne miasto do życia dla każdego. Łączy w sobie urok małego miasteczka pełnego zieleni z postępem technologicznym i stałym rozwojem. To miasto, w którym chce się żyć. Jeśli jeszcze nie zakochałeś się w Winnym Grodzie, to z naszego artykuły dowiesz się, dlaczego warto mieszkać w Zielonej Górze.

Miasto blisko natury
Zielona Góra położona jest w zachodniej części Polski, blisko granicy z Niemcami. Stolica województwa lubuskiego należy do miast średniej wielkości i jest wprost stworzona dla ludzi lubiących kontakt z naturą. Jak sama nazwa wskazuje, Zielona Góra jest bardzo zielona. W centrum miasta znajdują się liczne parki i zielone skwery, a granice miejscowości otoczone są pięknymi lasami. To sprawia, że doskonale odnajdują się tu rodziny z dziećmi, miłośnicy zwierząt oraz osoby lubiące spędzać czas na świeżym powietrzu. Zdecydowanie jest gdzie biegać, spacerować i jeździć na rowerze. Duże zalesienie to nie tylko walor estetyczny, ale także zdrowotny. Powietrze w mieście jest czyste, wolne od spalin i przemysłowych zanieczyszczeń.

Miejsce przyjazne rodzinom
W Zielonej Górze funkcjonuje wiele przedszkoli i szkół, co sprawia, że jest to miasto idealne dla rodzin z małymi dziećmi. W wielu miejscach prężnie działają place zabaw, na których dzieci mogą się wyszaleć. Gród Bachusa jest bezpieczny dla ludzi w każdym wieku – od juniora po seniora. Miasto może się też pochwalić stale rozwijającym się i poszerzającym swoją ofertę Uniwersytetem Zielonogórskim. Każdego roku uczelnia przyciąga młodych i ambitnych ludzi, a miasto dba o zwiększanie miejsc pracy. Do Zielonej Góry wkraczają nowoczesne firmy oferujące ciekawe zatrudnienie.

Infrastruktura na plus
Korki uliczne to zmora wielu miast. Na szczęście Zielonej Góry to nie dotyczy. Mieszkając w Winnym Grodzie nie tracisz czasu na stanie w korkach. Nawet godziny szczytu tutaj nie są tak straszne. Dla osób niezmotoryzowanych Zielona Góra proponuje dojazd miejskimi liniami autobusowymi. Miasto stawia na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, stąd już niedługo po ulicach będą jeździły autobusy elektryczne. Rowerowi pasjonaci będą zadowoleni z ilości ścieżek rowerowych, których wciąż przybywa.

Kulturalne miasto
Zielona Góra mocno stawia na kulturę. Program imprez kulturalnych jest niezwykle bogaty. Znajdą w nim coś dla siebie fani kabaretu, teatru, kina i sportu. Co roku we wrześniu miasto opanowywane jest przez Bachusa i trwa najsłynniejsza impreza w regionie – Winobranie. Święto to przypomina o tradycjach winiarskich i ściąga na koncerty gwiazdy popkultury.

Zielona Góra idealna do życia
Zielona Góra oferuje wygody wielkiego miasta zachowując jednocześnie sielski urok małego miasteczka. Z każdego zakątka miasta jest blisko do centrum, a dojazd do szkoły czy pracy zajmuje niewiele czasu. Zaoszczędzony czas można spędzić na łonie natury lub korzystając z oferty kulturalnej miasta. W Zielonej Górze panuje niepowtarzalny klimat, którego nie da się opisać – trzeba go poczuć. Zamieszkaj w tej położonej na wzgórzu krainie wina i zieleni, a zrozumiesz, jak piękne i proste jest życie w Zielonej Górze.